VELES AGRO: техніка, що ламає стереотипи

4 червень 2019

Сьогодні на ринку сільгосптехніки все більше популярності набуває продукція українського виробника «VELES AGRO». Чим цікаві ці машини для аграріїв? Як вони працюють в реальних умовах? І чи вдалося «VELES AGRO» уникнути головної проблеми вітчизняної техніки — неякісного металу? Відповіді на ці питання дав голова ФГ «Мішин і Мішин» (Новомосковський р-н, Дніпропетровська обл.) Валерій Мішин, у якого вже не один рік працює техніка «VELES AGRO».

На ринку представлено багато українських компаній, які пропонують широкий асортимент сільгосптехніки, однак «…коли оцінюєш вітчизняні машини і бачиш: начебто і знаряддя непогане, і інженерно добре продумано, і ціна невелика, але якість металу дуже погана — це головна біда 95% української сільгосптехніки, — розповідає Валерій Мішин. — Машини „VELES AGRO“ при тому, що не коштують шалених грошей, належать до тих 5% якісних продуктів, які набагато вище загального рівня вітчизняної техніки, а за окремими позиціями вони навіть ідуть пліч-о-пліч із світовими виробниками».
Завдяки чому це стало можливим? «Робочі органи всіх наших машин виготовляються зі сталі 30MnB5. Деталі, вироблені з неї, після термообробки характеризуються високою твердістю (45‒50 од.), міцністю та зносостійкістю, — пояснює заступник директора з технічних питань „VELES AGRO“ Віктор Плахотній. — Це найкраще підтверджується тим, що сталь 30MnB5 активно використовується для вироблення дробильних установок, ножів грейдерів, зносостійких накладок тощо».
Все пізнається в порівнянні
Та краще за все за техніку каже результат її роботи. «Від „VELES AGRO“ маємо кілька знарядь: навантажувач, важку компактну дискову борону ZEUS 6, 5-рядний культиватор KPG 14, — зазначає Валерій Мішин. — В якості останнього ми добре переконалися минулого року. Тоді на двох наших полях площею 300 га трапилась прикрість: по оранці вносили аміачну воду — і колеса бочки лишили колії глибиною 20 см. Потім пішли дощі і, водночас, почав розростатись бур’ян. В поле зайти було неможливо, через то він встиг вирости до 80 см заввишки. Вихід лишався один — коли земля підсохне, зрізати бур’ян на глибині. Культиватор „VELES AGRO“ заганяли ледь не по лікоть і так проробили всі 300 га. Це „насилля“ KPG 14 витримав — нічого не лопнуло, не тріснуло… Загалом він напрацював у нас 2 тис. га і за цей час поломок не було — якісний товар. Так само як і ZEUS 6, якби змінити на ньому назву на іноземного виробника — ніхто не помітив би різниці».
Останнім придбанням ФГ «Мішин і Мішин» стала просапна сівалка точного висіву SPМ 8 із міжряддям 70 см, яка підходить для сівби кукурудзи та соняшнику, а після дообладнання — для сівби сої та сорго. Головна особливість SPМ 8, оснащений електроприводом, висівний апарат вакуумного дозування насіння від світового виробника Precision Planting, обладнанням якого оснащуються сівалки провідних іноземних компаній. Разом із тим, SPМ 8 є універсальною: тиск висівної секції на ґрунт встановлюється в межах 250 кг, завдяки чому сівалка ефективно працює як за традиційної, так і мінімальної і нульової технологій обробітку ґрунту. Одночасно з посівом вона вносить сухі мінеральні та мікродобрива в нормі 30‒500 кг/га.
«SPМ 8 побачив у друга — і вона мені сподобалась, — згадує Валерій Мішин. — Я порівняв її із сівалкою від провідного американського виробника, яка працює у нас, і не побачив особливої різниці. Якістю SPМ 8 нічим їй не поступається, а коштує значно дешевше. Минулого року ми відсіяли нею 700‒750 га — добра робота, жодних поломок не було. З МТЗ-1025 (110 к.с.) вона добре працює на швидкості 10‒12 км/год.».
А як щодо сервісу?
«Сервісні спеціалісти допомагали налаштувати SPМ 8 і ввести її в експлуатацію, а щодо їхньої роботи та поставками запчастин по ZEUS 6 та KPG 14 скажу одне — так повинні робити всі, — наголошує голова ФГ „Мішин-Мішин“. — Інші продали і забули: як гарантійний випадок, то ремонт доводиться зубами вигризати: по гарантії ніхто не хоче лагодити. А тут такого немає: „VELES AGRO“ йде на все, щоб аграрію було комфортно і він був задоволений. Чесно кажучи, я приємно здивований таким ставленням до справи. Це дуже підкупає».
Загалом
"Вживане іноземне знаряддя коштує так само, як нове у «VELES AGRO», при тому що різниці в якості виконання між ними майже немає. Додайте до цього якісний сервіс, гарантію та людське ставлення — і ви зрозумієте чому на сьогодні я не бачу сенсу переходити на імпортну техніку, — резюмує Валерій Мішин. — Співпрацю з «VELES AGRO» будемо продовжувати: восени плануємо придбати у них 6- метрову сівалку NIKA 6. Загалом, у кожного господарства свої можливості та потреби, багатьом імпонує дорожча в середньому на 35‒40% закордонна техніка, більшість якої дійсно є дуже високої якості. Але, якщо не хочете/не можете переплачувати за неї, якщо рахуєте гроші — беріть техніку «VELES AGRO»